در این قسمت نگاهی داریم به تیم ملی عربستان سعودی و وضعیت آن‌ها برای جام ملت‌های آسیا 2019.

با وجود کسب قهرمانی در سه دوره‌ی این مسابقات، عربستان سعودی در حالی به امارات برای جام ملت‌های آسیا 2019 می‌رود که در هر دو دوره‌ی قبلی در صعود از مرحله‌ی گروهی ناکام بوده است.

در تورنمنت سال 2011 آن‌ها درگروهی که شامل تیم‌های ژاپن، بحرین و سوریه بود آخر شدند و در دوره‌ی قبل با شکست از چین و ازبکستان نتوانستند به مرحله‌ی بعد صعود کنند.

با این وجود سرمربی این تیم خوان آنتونیو پیتزی بعد از انتصاب در ماه نوامبر پیشین، توانسته فالکن‌های سبز را به مسیر درست برگرداند.

اگرچه عربستان نمایش موفقی در جام جهانی 2018 نداشت اما با پیروزی دو بر یک مقابل مصری که محمد صلاح را در اختیار داشت، نشان داد که می‌توانند یکی از سورپرایزهای تورنمنت در امارات باشد.

شاید مهاجمانی چون سالم الدوثاری و یحیی الشهری در مرکز توجهات باشند اما به نظر عبدالله عطیف مهم‌ترین مهره‌ی سعودی‌ها خواهد بود

با چندین نمایش درخشان در روسیه و نمایش توانایی‌هایش در بازی در پست هافبک دفاعی او می‌تواند حملات سعودی‌ها را پایه‌ریزی کند و مهاجمان با خیال راحت در خطوط جلوتر مانور بدهند

با توجه به این‌که تعداد قابل توجهی از مهره‌های باتجربه تیم بعد از جام جهانی از تیم ملی خداحافظی کردند، به نظر می‌رسد عطیف کاندیدای مناسبی خواهد بود برای به دست گرفتن رهبری تیم.

به مانند دیگر تیم‌هایی که پیشینه‌ی قهرمانی دارند و البته یکی از 5 نماینده‌ی آسیا در جام جهانی، انتظار می‌رود عربستان سعودی یکی از تیم‌های مدعی جام ملت‌های آسیا باشد

با وجود این‌که بازیکنانی مانند اوسامه هوساوی، تیسیر الجاسم و محمد الشلهوب که همگی سابقه‌ی 100 بازی ملی دارند در دسترس پیتزی نیستند اما او از دید کیفی چندان دست خالی هم نیست.

هر چند کره‌ی شمالی و لبنان را نمی‌توان دست کم گرفت اما انتظار می‌رود فالکن‌های سبز با کسب 6 امتیاز از هر دو بازی، رقابت برای صدرنشینی در گروه E میان آن‌ها و قطر باشد.

پس از آن نیز با اندکی بخت و اقبال، آن‌ها شانس خوبی دارند تا جام چهارم را به ویترین افتخاراتشان اضافه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید