با ستاره‌ی اصلی تیم ملی کره‌جنوبی و تاتنهام سون هیونگ مین آشنا شوید:

 

برخلاف انتظار قصه از کنار رودخانه‌ی هان در سئول شروع نمی‌شود. این داستان پسر ۱۶ ساله‌ای‌ست کنار ساحل دریای بالتیک که پا به توپ رویاهاش رو بازی می‌کند.

سون هیونگ مین در سن ۱۶ سالگی کارش را در آکادمی هامبورگ شروع کرد و خیلی زود در سال ۲۰۱۰ و در ۱۸ سالگی به تیم اول هامبورگ راه پیدا کرد و در نخستین حضورش در زمین تنها ۲۵ دقیقه طول کشید تا گل اول‌ش را .وارد دروازه‌ی حریف کند. در همین سال با توجه به استعداد فوق‌العاده‌ش برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد و از آن روز تا حالا اصلی‌ترین مهره‌ی تیم ملی کشورش بوده
حاصل حضور ۳ساله ی سون در تیم اول هامبورگ ۷۳ بازی ۲۰ گل و ۳ پاس گل بود… فرم درخشانش در این سن پایین توجه باقی تیم‌های لیگ را به خودش جلب کرد.
مقصد بعدی سون هیونگ مین بایرن لورکوزن بود. انتقال سون به این تیم ۱۰ میلیون یورو خرج روی دست لورکوزن گذاشت که از قضا بیشترین مبلغی بود که لورکوزن تا آن موقع برای یک بازیکن پرداخت می‌کرد.

سون هیونگ مین در لباس لورکوزن یک رکورد جالب به جا گذاشت : ثبت سرعت باورنکردنی 34.2 کیلومتر بر ساعت؛ که رکورد تاریخ بوندسلیگا به حساب می‌آد.

۶۱ بازی-۲۱ گل و ۹ پاس گل حاصل دو سال حضورش در لورکوزن بود. نمایش خارق‌العاده ی سون هیونگ مین در زمین باعث شد پیشنهاد تیم های لیگ برتری به سمتش سرازیر شود. اما از بین پیشنهادات مختلف مقصد اون شمال لندن بود :تاتنهام.

مبلغ ۳۰ میلیون یورو برای سون پرداخت شد و او را تبدیل به گران قیمت‌ترین بازیکن تاریخ آسیا کرد. سون هیونگ مین در تاتنهام به یک ستاره‌ی تمام عیار تبدیل شده .. یک مهاجم بالفطره که می‌تواند هر خط دفاعی را نابود کند.

سون تا اینجا در سه فصل و نیم حضورش در تاتنهام در ۱۶۸ مسابقه حضور داشته که حاصل اون ۵۹ گل و ۱۸ پاس گل بوده

اما در تمام سال‌ها  مشکلی بود که سون را اذیت می‌کرد: قانون سربازی کشور کره ی جنوبی. طبق قوانین کشور کره‌ی جنوبی سون باید تا قبل از ۲۸ سالگی  خدمت سربازی‌ش خودش را تمام می‌کرد. اما این قانون برای ورزشکاران دو تبصره دارد:

۱) افرادی که بتوانند مدال المپیک و مدال طلای بازی‌های آسیایی را کسب کنند از خدمت سربازی معاف می‌شوندو
و با این اوصاف طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ تبدیل شد به هدف اصلی سون.

تاتنهام به سون هیونگ مین اجازه داد تا در این بازی‌ها شرکت کند اما این شرط را هم گذاشت که حق شرکت در دو بازی اول جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹را هم ندارد.

بازی‌های آسیایی برای سون و کره‌ی حنوبی خوش‌یمن بود… آن‌ها توانستند در بازی فینال ژاپن را شکست بدهند و به مدال طلای بازی‌ها برسند.

حالا امسال تیم ملی کره‌ی حنوبی در دو بازی اول نشان داده که بدون ستاره‌ی خودش مشکلات زیادی در خط حمله دارد
آن‌ها دو بازی اول خودشان را با نتیجه‌ی شکننده یک-هیچ بردند و کر‌ه‌ی جنوبی و آسیا منتظر هستند تا ببینند بازگشت سون هیونگ مین روی تیم ملی کره چه تاثیری خواهد گذاشت.

از اخرین قهرمانی تائه گوک در جام ملت‌های آسیا ۵۹ سال می‌گذرد و حالا کره‌ای‌ها چشم به ساق پای ستاره‌ی خودشان بستند تا به این انتظار طولانی مدت پایان بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید