اگرچه از کره جنوبی به عنوان یکی از به‌ترین تیم‌های فوتبال آسیا یاد می‌شود، این تیم از زمان بردن دو دور اول جام آسیایی  AFCدر سال‌های 1956 و 1960 دیگر طعم موفقیت را نچشیده‌‌است.

بعد از آن دو قهرمانی کره جنوبی همواره توانسته به فینال مسابقات برسد، و چهار نایب‌ قهرمانی و چهار مقام سوم در چهارده دوره اخیر کسب کرده. اما این می‌تواند برای تیمی که در جام جهانی 2002 فیفا رتبه چهارم را بدست آورد، ناکامی تعبیر شود.

آن‌ها بار دیگر قرار است در امارات متحده عربی در سال 2019 برای قهرمانی بجنگند اما ستاره‌ی تیم‌شان یعنی سون هونگ مین در دوبازی اول شرکت نخواهد کرد. این موضوع در توافق با تاتنهام به این شکل حل شد که او بتواند در بازی‌های آسیایی 2018 شرکت کند که به برد او انجامید.

اگرچه با حضور بازیکنانی از جمله جو هیون وو دروازه‌بان، لی جه سوک در هافبک و هوانگ هی چان در حمله، جنگ‌جویان ته‌گوک از نظر کیفیت چیزی کم ندارند.

مشخصات تیم کره جنوبی:

مربی: پائولو بنتو

کاپیتان: سون هونگ مین

به‌ترین عملکرد در جام ملت‌های آسیا: قهرمان (1956 و 1960)

عملکرد در تورنمت قبلی: نایب قهرمان (باخت 2-1 به استرالیا در وقت اضافه مرحله نهایی)

مسابقات

7 ژانویه: کره جنوبی مقابل فیلیپین ( استادیوم آل ‌مکتوم، دبی، 17:30 به وقت محلی)

11 زانویه: قرقیزستان مقابل کره جنوبی ( استادیوم هزاع ابن زاید، العین، 20:00 به وقت محلی)

16 ژانویه: کره جنوبی مقابل چین ( استادیوم آل نهیان، ابوظبی، 17:30 به وقت محلی)

بازیکن کلیدی : لی جه سونگ

با درخشش در جام جهانی روسیه و انتقالش به اروپا، لی جه سونگ شروع فوق‌العاده‌ای در بوندسلیگا 2 با 3 گل طی 15 بازی داشته.

از آنجایی که سون دررقابت‌ با فیلیپین و جمهوری قزاقستان حضور ندارد، وظیفه خط حمله  بر عهده لی است.

از آن‌جایی که این بازیکن 26 ساله از دید  تکنیکی فوق‌العاده است و جای‌گیری بی‌مانندی در یک سوم حمله دارد، می‌تواند یکی از ستاره‌های تورنمنت باشد.

ستاره‌ی جوان، هوانگ این بوم

هوانگ این بوم در سه فصل گذشته در تیم منتخب لیگ دسته دوم کره انتخاب شده و توانسته در بازی‌های ملی زیر 23 سال بازی‌های آسیایی به قهرمانی برسد. وی یکی از آینده‌داران کره جنوبی است.

با وجود این که او نه کاملن یک هافبک است و نه عنصر کاملن تهاجمی، این بازیکن 22 ساله می‌تواند خطوط دفاعی حریف مقابل را با فرارهای سریع و پاس‌های دقیق به هم تیمی‌ها دچار مشکل کند و می‌تواند جایگزین کو جا چئول با تجربه باشد.

با توجه به معافیت اواز خدمت سربازی با موفقیت در بازی‌های آسیایی، هوانگ می‌تواند با تمام تمرکزش از پتانسیل نهفته‌اش به نحو احسن استفاده کند.

نتیجه نهایی:

حتا با وجود غیبت سون در دو بازی اول، کره جنوبی مشکل خاصی در صعود از گروهش ندارد، هرچند که بازی پایانی مقابل چین می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

با توجه به مصدومیت مهره‌ی بازی‌ساز، نام ته هی، که می‌توانست به جنگ‌جویان ته گوک کمک شایانی کند، این نقطه میانی که مرکز حملات کره است، می‌تواند در مقابل سایر پست‌ها که کیفیت کافی را دارند نقطه ضعف به شمار آید.

کیم شین ووک عملکرد جالبی در روسیه نداشت و به نظر می‌رسد بنتو باید به بازیکنانی چون هوانگ اوئی جو و جی دونگ وون تکیه کند.

در صورت درخشش هر یک، کره جنوبی مسیر آسانی را برای رسیدن به جام خواهد داشت. هرچند پس از دهه‌ها نزدیک شدن به این افتخار، عدم قهرمانی برای آن‌ها کافی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید